HOLO

w Re_c

Nazwa wynalazku, od którego nazwę bierze to pomieszczenie wywodzi się z połączenia greckich słów "holos" – całość i "grafo".

Tworząc termin „holografia”, dr. Krzysztof Petelczyc z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej wyjaśnia tę koncepcję naukowym językiem, mówiąc: holografia, czyli obraz dyfrakcyjny obrazu dyfrakcyjnego, jest tożsamy dla pierwotnego przedmiotu. Oznacza to, że możemy zapisywać obraz, który znajduje się w ognisku soczewki oraz następnie odtwarzać ten obraz, przywracając przedmiot do pierwotnej formy.

Czytaj więcej

Re_connect to również cowork idealny dla pracowników zdalnych, osób w delegacji, bądź szukających miejsca do pracy w trakcie podróży. Biurko w coworku Re_connect w Łodzi możesz wynająć nawet na 1 dzień!

 

Co jeszcze?

W Re_connect oferujemy idealne biura dedykowane do wynajmu w Łodzi  - bo dostosowane do Twoich potrzeb. Nasze przestrzenie są w stanie deweloperskim, do własnej aranżacji. To w Re_connect znajdziesz idealne biuro do wynajmu w Łodzi.

 

Organizujesz event, potrzebujesz sali konferencyjnej, sali do spotkań, przestrzeni eventowej?

W Re_connect prócz powierzchni otrzymasz:

  • wsparcie audio – wizualne;
  • strefę dla cateringu;
  • możliwość otwarcia sali na przestrzeń zieloną przy budynku;
  • darmowy parking dla dużej liczby gości.

 

Re_connect to więcej niż przestrzeń coworkingowa, biurowa to miejsce, gdzie nowoczesność i tradycja łączą się w idealny sposób. W ramach ŁSSE, Re_connect stanowi centrum innowacyjnych rozwiązań, wspierając przedsiębiorczość i rozwój biznesu.

 

Wybierając powierzchnie biurowe Re_connect Łódź zyskujesz:

  • darmowy, przestrzenny parking;
  • pokój do opieki nad dzieckiem;
  • podcast room;
  • sąsiedztwo z siedzibą ŁSSE, oferującą kompleksowe usługi wsparcia biznesu, programy akceleracyjne, finansowanie rozwoju MŚP, specjalistyczną edukację techniczną (automatyka i robotyka) oraz szeroki networking biznesowy;
  • nowoczesny, industrialny design, inspirowany łódzkimi ikonami kultury i sztuki z okresu awangardy.

Mieczysław Wolfke

wolfke

Mieczysław Wolfke

To właśnie Mieczysław Wolfke wpadł na ten pomysł. Oparł on swoje badania na sieci krystalicznej i siatce dyfrakcyjnej. Bazując na tych badaniach, zdecydował się zapisywać obrazy sieci krystalicznej i odtwarzać je, jednak nie za pomocą tych samych długości fal, ale za pomocą długości fal większych, co pozwalało na wielokrotne powiększenie obrazu.

Czy wiesz, że…

już w wieku 17 lat Wolfke opracował pierwowzór telewizji tzn. telektroskop. Urządzenie, które pozwalało na przesyłanie obrazów za pomocą fal elektromagnetycznych.