Ignacy Mościcki

Ignacy Mościcki

To postać o wielu talentach, które łączyły naukę, innowacje techniczne i przedsiębiorczość.

Jego głównym obszarem działalności było laboratorium, gdzie starał się wykorzystywać naukę
w praktyce i rozwijać nowatorskie technologie.

Rejestracja 45 patentów naukowych jest imponującym osiągnięciem i dowodzi jego zaangażowania
w badania i innowacje. Najważniejsze z nich były związane z produkcją kwasu azotowego, surowca niezbędnego m.in. do produkcji materiałów wybuchowych i nawozów sztucznych. Jego technologia produkcji kwasu azotowego, wykorzystująca piec do podgrzewania powietrza atmosferycznego do bardzo wysokich temperatur, była niezwykle wydajna i miała duże znaczenie zarówno gospodarcze, jak i strategiczne. Budowa fabryki kwasu azotowego, którą Mościcki nadzorował, umożliwiła Szwajcarii uniezależnienie się od importu związków azotu i miała wpływ na produkcję i dostępność materiałów wybuchowych. Podczas I wojny światowej produkcja ta była również wykorzystywana przez państwa centralne.

Warto również podkreślić, że dzięki swojemu wynalazkowi Mościcki mógł poznać Alberta Einsteina, który był wtedy rzeczoznawcą urzędu patentowego w Szwajcarii.

Jego głównym obszarem działalności było laboratorium, gdzie starał się wykorzystywać naukę w praktyce
i rozwijać nowatorskie technologie.

Rejestracja 45 patentów naukowych jest imponującym osiągnięciem
i dowodzi jego zaangażowania
w badania i innowacje. Najważniejsze z nich były związane z produkcją kwasu azotowego, surowca niezbędnego m.in. do produkcji materiałów wybuchowych i nawozów sztucznych. Jego technologia produkcji kwasu azotowego, wykorzystująca piec do podgrzewania powietrza atmosferycznego do bardzo wysokich temperatur, była niezwykle wydajna i miała duże znaczenie zarówno gospodarcze, jak
i strategiczne. Budowa fabryki kwasu azotowego, którą Mościcki nadzorował, umożliwiła Szwajcarii uniezależnienie się od importu związków azotu i miała wpływ na produkcję i dostępność materiałów wybuchowych. Podczas I wojny światowej produkcja ta była również wykorzystywana przez państwa centralne.

Warto również podkreślić, że dzięki swojemu wynalazkowi Mościcki mógł poznać Alberta Einsteina, który był wtedy rzeczoznawcą urzędu patentowego w Szwajcarii.

Czytaj więcej

Re_connect to również cowork idealny dla pracowników zdalnych, osób w delegacji, bądź szukających miejsca do pracy w trakcie podróży. Biurko w coworku Re_connect w Łodzi możesz wynająć nawet na 1 dzień!

 

Co jeszcze?

W Re_connect oferujemy idealne biura dedykowane do wynajmu w Łodzi  - bo dostosowane do Twoich potrzeb. Nasze przestrzenie są w stanie deweloperskim, do własnej aranżacji. To w Re_connect znajdziesz idealne biuro do wynajmu w Łodzi.

 

Organizujesz event, potrzebujesz sali konferencyjnej, sali do spotkań, przestrzeni eventowej?

W Re_connect prócz powierzchni otrzymasz:

  • wsparcie audio – wizualne;
  • strefę dla cateringu;
  • możliwość otwarcia sali na przestrzeń zieloną przy budynku;
  • darmowy parking dla dużej liczby gości.

 

Re_connect to więcej niż przestrzeń coworkingowa, biurowa to miejsce, gdzie nowoczesność i tradycja łączą się w idealny sposób. W ramach ŁSSE, Re_connect stanowi centrum innowacyjnych rozwiązań, wspierając przedsiębiorczość i rozwój biznesu.

 

Wybierając powierzchnie biurowe Re_connect Łódź zyskujesz:

  • darmowy, przestrzenny parking;
  • pokój do opieki nad dzieckiem;
  • podcast room;
  • sąsiedztwo z siedzibą ŁSSE, oferującą kompleksowe usługi wsparcia biznesu, programy akceleracyjne, finansowanie rozwoju MŚP, specjalistyczną edukację techniczną (automatyka i robotyka) oraz szeroki networking biznesowy;
  • nowoczesny, industrialny design, inspirowany łódzkimi ikonami kultury i sztuki z okresu awangardy.