Jacek Karpiński

Jacek Karpiński

Wybitny inżynier elektronik, informatyk, oraz bohater powstania warszawskiego i żołnierz Szarych Szeregów.

Jego wkład w rozwój technologii komputerowej jest znaczący i mógł on zapewnić Polsce czołową pozycję w światowym przemyśle informatycznym.
W latach 70. Karpiński i jego zespół stworzyli K-202, uważany za najlepszy minikomputer na świecie. Jednakże, w warunkach socjalistycznego systemu, nie był w stanie osiągnąć takiego międzynarodowego sukcesu jak Apple czy Microsoft. Pomimo tych trudności, jego prace nad rozwojem technologii komputerowej miały znaczący wpływ na kształtowanie tej dziedziny w Polsce.

Jego wkład w rozwój technologii komputerowej jest znaczący i mógł on zapewnić Polsce czołową pozycję w światowym przemyśle informatycznym.
W latach 70. Karpiński i jego zespół stworzyli K-202, uważany za najlepszy minikomputer na świecie. Jednakże,
w warunkach socjalistycznego systemu, nie był w stanie osiągnąć takiego międzynarodowego sukcesu jak Apple czy Microsoft. Pomimo tych trudności, jego prace nad rozwojem technologii komputerowej miały znaczący wpływ na kształtowanie tej dziedziny w Polsce.

Czytaj więcej

Re_connect to również cowork idealny dla pracowników zdalnych, osób w delegacji, bądź szukających miejsca do pracy w trakcie podróży. Biurko w coworku Re_connect w Łodzi możesz wynająć nawet na 1 dzień!

 

Co jeszcze?

W Re_connect oferujemy idealne biura dedykowane do wynajmu w Łodzi  - bo dostosowane do Twoich potrzeb. Nasze przestrzenie są w stanie deweloperskim, do własnej aranżacji. To w Re_connect znajdziesz idealne biuro do wynajmu w Łodzi.

 

Organizujesz event, potrzebujesz sali konferencyjnej, sali do spotkań, przestrzeni eventowej?

W Re_connect prócz powierzchni otrzymasz:

  • wsparcie audio – wizualne;
  • strefę dla cateringu;
  • możliwość otwarcia sali na przestrzeń zieloną przy budynku;
  • darmowy parking dla dużej liczby gości.

 

Re_connect to więcej niż przestrzeń coworkingowa, biurowa to miejsce, gdzie nowoczesność i tradycja łączą się w idealny sposób. W ramach ŁSSE, Re_connect stanowi centrum innowacyjnych rozwiązań, wspierając przedsiębiorczość i rozwój biznesu.

 

Wybierając powierzchnie biurowe Re_connect Łódź zyskujesz:

  • darmowy, przestrzenny parking;
  • pokój do opieki nad dzieckiem;
  • podcast room;
  • sąsiedztwo z siedzibą ŁSSE, oferującą kompleksowe usługi wsparcia biznesu, programy akceleracyjne, finansowanie rozwoju MŚP, specjalistyczną edukację techniczną (automatyka i robotyka) oraz szeroki networking biznesowy;
  • nowoczesny, industrialny design, inspirowany łódzkimi ikonami kultury i sztuki z okresu awangardy.