LUNA

w Re_c

Nazwa powstała od łacińskiego słowa Księżyc. Istotnym jest to, że jest to jedyne ciało niebieskie, na którego powierzchni stanęli ludzie.

Do tej pory dokonało tego dwunastu astronomów. Ciekawość na temat tej wyjątkowej planety sięgała znacznie wcześniej.

 

Czytaj więcej

Re_connect to również cowork idealny dla pracowników zdalnych, osób w delegacji, bądź szukających miejsca do pracy w trakcie podróży. Biurko w coworku Re_connect w Łodzi możesz wynająć nawet na 1 dzień!

 

Co jeszcze?

W Re_connect oferujemy idealne biura dedykowane do wynajmu w Łodzi  - bo dostosowane do Twoich potrzeb. Nasze przestrzenie są w stanie deweloperskim, do własnej aranżacji. To w Re_connect znajdziesz idealne biuro do wynajmu w Łodzi.

 

Organizujesz event, potrzebujesz sali konferencyjnej, sali do spotkań, przestrzeni eventowej?

W Re_connect prócz powierzchni otrzymasz:

  • wsparcie audio – wizualne;
  • strefę dla cateringu;
  • możliwość otwarcia sali na przestrzeń zieloną przy budynku;
  • darmowy parking dla dużej liczby gości.

 

Re_connect to więcej niż przestrzeń coworkingowa, biurowa to miejsce, gdzie nowoczesność i tradycja łączą się w idealny sposób. W ramach ŁSSE, Re_connect stanowi centrum innowacyjnych rozwiązań, wspierając przedsiębiorczość i rozwój biznesu.

 

Wybierając powierzchnie biurowe Re_connect Łódź zyskujesz:

  • darmowy, przestrzenny parking;
  • pokój do opieki nad dzieckiem;
  • podcast room;
  • sąsiedztwo z siedzibą ŁSSE, oferującą kompleksowe usługi wsparcia biznesu, programy akceleracyjne, finansowanie rozwoju MŚP, specjalistyczną edukację techniczną (automatyka i robotyka) oraz szeroki networking biznesowy;
  • nowoczesny, industrialny design, inspirowany łódzkimi ikonami kultury i sztuki z okresu awangardy.

Jan Heweliusz

Jan Heweliusz

niemieckojęzyczny naukowiec i przedsiębiorca pochodzący z Gdańska. Zaraz po Koperniku równie wybitny astronom, matematyk i konstruktor urządzeń badawczych. Oprócz działalności naukowej zajmował się również piwowarstwem, a w astronomii zasłynął dzięki mapom Księżyca. Jednymi z ważniejszych były jednak wnioski z obserwacji Księżyca. Heweliusz szczegółowo opisał topografię satelity, biorąc pod uwagę jego widoczność w kolejnych fazach. Formacjom topograficznym, które zaobserwował nadawał nazwy wzorowane na ziemskich (np. Alpy). Dużo pracy badawczej poświęcił również zaćmieniom różnych ciał niebieskich wywoływanym przez satelitę Ziemi. Wynalazł również polemoskop, pierwowzór późniejszych peryskopów.

Czy wiesz, że…

Księżyc wykonuje pełny obieg wokół Ziemi w ciągu 27,3 dnia (tzw. miesiąc syderyczny- średni czas obiegu księżyca wokół Ziemi), a okresowe zmiany w geometrii układu między Ziemią, Księżycem a Słońcem powodują występowanie powtarzających się cykli 29,53-dniowych faz Księżyca.